Vishay CRCW201040R2FKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 40.2ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,868
Authorized Distributors
3
Resistance
40.2 Ω
40.2 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF40R2U
Res Thick Film 2010 40.2 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0740R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 40.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 40.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2010FK-0740R2L
Res Thick Film 2010 40.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF38R3U
Res Thick Film 2010 38.3 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 39.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 40.2 OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 40.2 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:40.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:400V ;RoHS Compliant: No