Vishay CRCW2010390KJNEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 390000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
4,000
Authorized Distributors
4
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ394U
Res Thick Film 2010 390K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ364U
Res Thick Film 2010 360K Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-07390KL
Res Thick Film 2010 390K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010JK-07360KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 402K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF3833U
Res Thick Film 2010 383K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
CRCW Series 2010 0.75 W 390 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 390K OHM 5% 3/4W 2010
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:39kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes