Vishay CRCW2010287RFKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 287ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
4,000
Authorized Distributors
2
Resistance
287 Ω
287 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES SMD 287 OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 287 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:287ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:400V ;RoHS Compliant: No