Vishay CRCW2010270KJNEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 270000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
4,000
Authorized Distributors
6
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010JK-07270KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-07270KL
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 270kOhm 0.75W 3/4W
PanasonicERJ-12SF2493U
Res Thick Film 2010 249K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF2743U
Res Thick Film 2010 274K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07249KL
Res Thick Film 2010 249K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270kOhm 0.75W 3/4W
CRCW Series 2010 0.75 W 270 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:270Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:400V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW2010270KJNEF.