Vishay CRCW201024K9FKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 24900ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
12,000
Authorized Distributors
4
Resistance
24.9 kΩ
24.9 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-0724K9L
Res Thick Film 2010 24.9K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12SF2492U
Res Thick Film 2010 24.9K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF2372U
Res Thick Film 2010 23.7K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 27K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-0727KL
Res Thick Film 2010 27K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-0724KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 24kOhm 1% Emboss T/R
描述
RES SMD 24.9K OHM 1% 3/4W 2010
Crcw2010 24.9K 1% 100 R02 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW201024K9FKTF
CRCW2010 24.9K 1% 100 R02