Vishay CRCW20101K60JNTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1600ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
4,000
Authorized Distributors
2
Resistance
1.6 kΩ
1.6 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ162U
Res Thick Film 2010 1.6K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 1.6K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12ZYJ152U
ERJ Series 2010 1.5 kOhm 0.75 W ±5 % ±20 0ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 1.5K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-071K6L
Res Thick Film 2010 1.6K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES SMD 1.6K OHM 5% 3/4W 2010
CRCW2010 1.6K 5% 200 R02
1.6K OHM 5% 200PPM