Vishay CRCW201015R8FKEF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 15.8ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
15.8 Ω
15.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-0715RL
Res Thick Film 2010 15 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-0716RL
Res Thick Film 2010 16 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupAC2010FK-0715RL
Res Thick Film 2010 15 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 16.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
MCR FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 14.3Ohm 0.5W 1/2W
PanasonicERJ-12SF15R0U
Res Thick Film 2010 15 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES SMD 15.8 OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 100 15R8 1% E02 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:15.8ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes