Vishay CRCW20100000Z0EF
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Thick Film, 750 mW, 6 A, Surface Mount Device
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010JK-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 2010 [5025 Metric], Thick Film, 750 mW, 2 A, Surface Mount Device
Yageo GroupAC2010JK-070RL
Res Thick Film 2010 0 Ohm Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
KOA SpeerRK73Z2HTTE
ZERO OHM JUMPER CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0ohm, Surface Mount, 2010
描述
Res Thick Film 2010 0 Ohm Jumper Molded SMD Blister T/R
Avnet Japan
RES SMD 0 OHM JUMPER 3/4W 2010 / VI BRICK® AC Front End Evaluation Board
CRCW Series 2010 0.75 W 0 O Jumper Surface Mount Thick Film Chip Resistor
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 0Ohm 100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;0 OHMS;0.75 W;0 OHMS JUMPER;SMT;2010;TCR 0 PPM/DEGC;TR
JUMPER, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 0ohm, Surface Mount, 2010
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:0ohm; Power Rating:500mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2010; Series:CRCW
Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Power Rating:750Mw; Current Rating:6A; Product Range:Crcw E3 Series; Msl:Msl 1 - Unlimited; Resistance:0Ohm Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW20100000Z0EF.