Vishay CRCW12186R80FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 6.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
6.8 Ω
6.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 1218
Thick Film Resistors - SMD CRCW1218 100 6R8 1%
Crcw1218 100 6R8 1% Et9 E3 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12186R80FKEK
CRCW1218 100 6R8 1% ET9 E3