Vishay CRCW121833R2FKTK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 33.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
36,206
Authorized Distributors
4
Resistance
33.2 Ω
33.2 Ω
33.2 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 33.2Ohm ±100ppm/C
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 33Ohm ±100ppm/C
Yageo GroupRC1218FK-0733RL
RC FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33Ohm 1W
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 30.9Ohm ±100ppm/C
Yageo GroupRC1218JK-0733RL
Res Thick Film 1218 33 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Epoxy Wide Terminal SMD T/R
Res Thick Film 1218 33 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 1218
1218 (3246Metric) 1218 CRCW 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 33.2Ohms ±100ppm/C
33.2¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 1218 3.1mm*4.6mm*600¦Ìm
CRCW1218 33.2 1% 100 RT9