Vishay CRCW12182R00JNTK
Res Thick Film 1218 2 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,198
Authorized Distributors
4
Resistance
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2Ohm ±200ppm/C
Yageo GroupRC1218JK-072R2L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 2.2Ohm 5% Emboss T/R
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 2.2Ohm ±200ppm/C
Yageo GroupRC1218JK-071R8L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Yageo GroupRC1218FK-072RL
Res Thick Film 1218 2 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1218
RES SMD 2 OHM 5% 1W 1218
Crcw1218 2 5% 200 Rt9 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW12182R00JNTK
CRCW1218 2 5% 200 RT9