Vishay CRCW121827R0FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
数据表和文档
Stock
18,765
Resistance
27 Ω
27 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 27 OHM 1% 1W 1218
CRCW1218 100 27R 1% ET9 e3