Vishay CRCW12181R00JNEK
Res Thick Film 1218 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,236
Authorized Distributors
4
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivitySMW31R0JT
SM Series 1 Ohm ±5 % 3 W ±200 ppm/°C Surface Mount Wirewound Resistor
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1218
FIXED RESISTOR SMD/SMT Chip Resistor 5% 200ppm/C 1Ohm 1W
1¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 1218 3.2mm*550¦Ìm