Vishay CRCW12181R00FKTK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.12%
Stock
59,738
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1218 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1218FK-071RL
RC Series 1218 1 W 1 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1218JK-071RL
RC Series 1218 1 W 1 Ohm ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1218 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.91ohm, 0.9539V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Yageo GroupRC1218JK-071R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1218
描述
1218 (3246Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 1Ohm ±100ppm/C
RES SMD 1 OHM 1% 1W 1218
1¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 1218 3.1mm*4.6mm*600¦Ìm
CRCW1218 1 1% 100 RT9