Vishay CRCW121810R0FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1218 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1218FK-0711RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1218 11Ohm 1% Emboss T/R
Yageo GroupRC1218FK-0710RL
RC Series 1218 1 W 10 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1218JK-0710RL
Res Thick Film 1218 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
描述
1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD 1watt 10ohms 1%
电阻, 10 Ω, AEC-Q200, 1W, 1218;