Vishay CRCW121076R8FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 76.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
76.8 Ω
76.8 Ω
76.8 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 76.8 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Resistance:76.8ohm; Resistance Tolerance:+/- 1 %; Series:CRCW; Power Rating:0.33W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1210; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No