Vishay CRCW121071K5FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 71500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-65.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
21,396
Authorized Distributors
4
Resistance
71.5 kΩ
71.5 kΩ
71.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1210FR-0771K5L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 71.5kOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-14NF7152U
Res Thick Film 1210 71.5K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF7502U
Res Thick Film 1210 75K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-0768KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 68kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 73.2kOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJP14F6802U
Res Thick Film 1210 68K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 71.5kOhm 0.5W 1/2W
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/2W 1210
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:71.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes