Vishay CRCW1210681RFKEA
Res Thick Film 1210 681 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
61,744
Authorized Distributors
6
Resistance
681 Ω
681 Ω
681 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF6810U
Res Thick Film 1210 681 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP14F6810U
SMD Chip Resistor, 681 ohm, 1%, 500 mW, 1210 3225 Metric, Thick Film, High P
PanasonicERJP14F6800U
Res Thick Film 1210 680 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 715ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-07715RL
Res Thick Film 1210 715 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-07619RL
RC Series 1210 0.5 W 619 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 681ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW Series 1210 0681 O ±1 % 0.5 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 681Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 681 OHM, 500mW, 1%