Vishay CRCW12105R11FNEA
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 5.11Ohm 0.5W 1/2W
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页7 年前
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.04%
Stock
29,603
Authorized Distributors
4
Resistance
5.11 Ω
5.11 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2012-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1210 5.11 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-074R75L
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 4.99 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 4.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
1210 4.99 Ohms 1% 200PPM Thick Film Surface Mount Chip Resistor
描述
RES THICK FILM 5.11 OHM 1/2W +/-1% 1210 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 5.11ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
5.11¦¸ ¡À1% 500mW ¡À200ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*600¦Ìm