Vishay CRCW1210576RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 576ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
符号封装
SnapEDA
Stock
5,000
Resistance
576 Ω
576 Ω
576 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 576 OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 576R 1% ET1 e3
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:576ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes