Vishay CRCW1210475RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.56%
Stock
79,094
Authorized Distributors
6
Resistance
475 Ω
475 Ω
475 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-14NF4750U
Res Thick Film 1210 475 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07475RL
Res Thick Film 1210 475 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJP14F4750U
Res Thick Film 1210 475 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 475 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF4990U
Res Thick Film 1210 499 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07470RL
Res Thick Film 1210 470 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW Series 1210 475 Ohm ±1% 0.5 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 475Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 475 OHM, 500mW, 1%
RES, THICK FILM, 475R, 1%, 0.5W, 1210
RESISTOR, THICK FILM, 475OHM, 330mW, 1%;; RESISTOR, THICK FILM, 475OHM, 330mW, 1%; Resistance:475ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210