Vishay CRCW121045K3FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 45300ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
5,000
Resistance
45.3 kΩ
45.3 kΩ
45.3 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF4532U
Res Thick Film 1210 45.3K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F4532U
Res Thick Film 1210 45.3K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF4702U
Res Thick Film 1210 47K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-0747KL
Res Thick Film 1210 47K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 47.5K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 45K3 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:45.3kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes