Vishay CRCW121044R2FKEA
Res Thick Film 1210 44.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,837
Authorized Distributors
6
Resistance
44.2 Ω
44.2 Ω
44.2 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF44R2U
PanasonicERJ-14NF40R2U
ERJ Series 1210 40.2 Ohm 0.5 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-14NF47R0U
Res Thick Film 1210 47 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0747RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 47Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-0740R2L
RC Series 1210 0.5 W 40.2 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1210FR-0743RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 43Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 44.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW Series 1210 44.2 Ohm 0.5 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 44.2Ohm ±100ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:44.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes