Vishay CRCW121035R7FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 35.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
9,743
Authorized Distributors
4
Resistance
35.7 Ω
35.7 Ω
35.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-P14F35R7U
Res Thick Film 1210 35.7 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF35R7U
Res Thick Film 1210 35.7 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-0735R7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 35.7Ohm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-S14F35R7U
Yageo GroupRC1210FR-0739RL
Res Thick Film 1210 39 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-0733RL
Res Thick Film 1210 33 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 35.7 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Resistance:35.7ohm; Resistance Tolerance:+/- 1 %; Series:CRCW; Power Rating:0.33W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1210; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No