Vishay CRCW1210221RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 221ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
86,375
Authorized Distributors
6
Resistance
221 Ω
221 Ω
221 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF2210U
Res Thick Film 1210 221 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07221RL
Res Thick Film 1210 221 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-P14F2210U
Res Thick Film 1210 221 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF2000U
Res Thick Film 1210 200 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07240RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 240Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 200Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 221Ohm 0.5W 1/2W
RES, THICK FILM, 221R, 1%, 0.5W, 1210
RESISTOR, THICK FILM, 221OHM, 330mW, 1%;; RESISTOR, THICK FILM, 221OHM, 330mW, 1%; Resistance:221ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210