Vishay CRCW12101R30FNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页7 年前
X-ON
3 个月趋势:
-1.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
68,370
Authorized Distributors
6
Resistance
1.3 Ω
1.3 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 1.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-071R3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 1.3Ohm 1% Paper T/R
Yageo GroupRC1210JR-071R3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 1.3Ohm 5% Paper T/R
Yageo GroupRC1210FR-071R2L
Res, 1.2R, 1%, 0.5W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1210FR-071R2L
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.3Ohm 0.333W 1/3W
Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 1.3Ohm ±200ppm/C
Thick Film Res, 1210, 1.3 ohm, 1%, tape/reel
1.3¦¸ ¡À1% 500mW ¡À200ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*600¦Ìm