Vishay CRCW12101K40FKEA
Res Thick Film 1210 1.4K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
29,881
Authorized Distributors
6
Resistance
1.4 kΩ
1.4 kΩ
1.4 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF1401U
Res Thick Film 1210 1.4K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F1401U
Res Thick Film 1210 1.4K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF1501U
Res Thick Film 1210 1.5K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-071K5L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.5kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 1.5K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 1.37K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 1400ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.4kOhm 0.5W 1/2W
RESISTOR, THICK FILM, 1.4KOHM, 500mW, 1%, FULL REEL
RESISTOR, THICK FILM, 1.4KOHM, 330mW, 1%; Resistance:1.4kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Series:CRCW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film