Vishay CRCW121012K4FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 12400ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
30,637
Authorized Distributors
5
Resistance
12.4 kΩ
12.4 kΩ
12.4 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF1242U
Res Thick Film 1210 12.4K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14F1242U
Res Thick Film 1210 12.4K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 12.4K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ-14NF1212U
Res Thick Film 1210 12.1K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-0712K1L
Res Thick Film 1210 12.1K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-0713K3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 13.3kOhm 1% Paper T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 12.4kOhm 0.5W 1/2W
CRCW Series 1210 0.5 W 12.4 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/2W 1210
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:12.4kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes