Vishay CRCW1210124KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 124000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
Stock
18,116
Authorized Distributors
4
Resistance
124 kΩ
124 kΩ
124 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 124K OHM 1% 1/2W 1210
124K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*600¦Ìm
CRCW1210 124K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:124kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No