Vishay CRCW1210115RFKEA
Res Thick Film 1210 115 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.00%
Stock
65,109
Authorized Distributors
6
Resistance
115 Ω
115 Ω
115 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF1150U
Res Thick Film 1210 115 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF1050U
Res Thick Film 1210 105 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 120 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07120RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-07121RL
Res Thick Film 1210 121 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res, 110R, 1%, 0.5W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1210FR-07110RL
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 115ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
RESISTOR, THICK FILM, 115 OHM, 500mW, 1%, FULL REEL
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 115Ohm ±100ppm/C