Vishay CRCW12100000ZSTA
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 5 A, Surface Mount Device
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ14Y0R00U
Zero Ohm Resistor, Jumper, 1210 [3225 Metric], Thick Film, 500 mW, 2 A, Surface Mount Device
Yageo GroupRC1210JR-070RL
Yageo GroupAC1210JR-070RL
KOA SpeerRK73Z2ETTD
Res Thick Film 1210 0 Ohm Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 0 Ohm 5% 1/4W Molded SMD Embossed T/R
KOA SpeerRK73Z2ETTE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0ohm, Surface Mount, 1210, CHIP, ROHS COMPLIANT
描述
Resistor, Thick Film; 0 Ohms(Jumper); Case 1210; 0.33W; SMD; 200ppm/K; 200V; -55degC
CRCW Series 1210 0 Ohm JUMPER Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1210 0 Ohm Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0ohm, Surface Mount, 1210
RESISTOR, CHIP, JUMPER, ZERO OHM, 330mW, FULL REEL
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/2W 1210
1210 (3225Metric) 1210 CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 0Ohms 100ppm/C
Resistor, THICK FILM, 0R, 0.33W, 1210, REEL; Resistance:0ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:1210 3225 Metric]; Power Rating:330mW;
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:0ohm; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No