Vishay CRCW120686K6FKTA
Res Thick Film 1206 86.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
JRH Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
Resistance
86.6 kΩ
86.6 kΩ
86.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF8662V
Res Thick Film 1206 86.6K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0786K6L
Res Thick Film 1206 86.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF9102V
Res Thick Film 1206 91K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 90.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0782KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 91000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 86600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RESISTOR, THICK FILM, 86.6KOHM, 250mW, 1%, FULL REEL
86.6K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm