Vishay CRCW120682R0FKEA
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 82Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0782RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF82R0V
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-0782RL
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-1382RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 82ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJU08F82R0V
PanasonicERJ-S08F82R0V
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW Series 1206 0.25 W 82 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 82Ohm 0.25W 1/4W
RESISTOR;THICK FILM;82 OHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
SMD Resistor 82R 1% 1/4W TF 1206 LEDF
SMD Resistor 1206 1/4W 1% 82R Taped
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 82 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120682R0FKEA.
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.55 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 82 Ohm
RES, 82R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 82ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device