Vishay CRCW12067M50FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 7500000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
7.5 MΩ
7.5 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES SMD 7.5M OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 7.5M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:7.5Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No