Vishay CRCW1206732RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 732ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,635
Authorized Distributors
3
Resistance
732 Ω
732 Ω
732 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8ENF7320V
Res Thick Film 1206 732 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07732RL
Res Thick Film 1206 732 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 732 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF7500V
Res Thick Film 1206 750 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 680 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 681ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
RES THICK FILM 732 OHM 1/4W +/-1% 1206 SMD
RESISTOR, THICK FILM, 732 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL
Thick Film Resistors 1/4watt 732ohms 1%