Vishay CRCW1206649KFKEA
Res Thick Film 1206 649K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
649 kΩ
649 kΩ
649 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07649KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 649kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF6493V
Res Thick Film 1206 649K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07680KL
Res Thick Film 1206 680K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 698kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 680K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 620K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 649000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 649 kO ±1% 0.25 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 649 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 649kOhms ±100ppm/C
RES, 649K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 649kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance