Vishay CRCW120663R4FKEA
Res Thick Film 1206 63.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
63.4 Ω
63.4 Ω
63.4 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF63R4V
Res Thick Film 1206 63.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0763R4L
Res Thick Film 1206 63.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF60R4V
Res Thick Film 1206 60.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF62R0V
Res Thick Film 1206 62 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0768RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0766R5L
Res Thick Film 1206 66.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 63.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 63.4 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120663R4FKEA.
RES, 63R4, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 63.4ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device