Vishay CRCW12065R90FNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.9ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
44,340
Authorized Distributors
3
Resistance
5.9 Ω
5.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 6.49 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-075R6L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-075R62L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.62Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-076R04L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.04Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
5.9¦¸ ¡À1% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
D25/CRCW1206 200 5R9 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:5.9ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: Yes