Vishay CRCW12065R76FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.76ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
5.76 Ω
5.76 Ω
5.76 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 5.76 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:5.76ohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No