Vishay CRCW120656R0JNTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
10,129
Authorized Distributors
2
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ560V
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S08J560V
Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ510V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 51 OHM, 0.25WRESISTOR, CHIP THICK FILM, 51 OHM, 0.25W, 5%
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Rk73b Series, 51 Ohm, 250 Mw, 5%, 200 V
Yageo GroupRC1206JR-0756RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 56Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES THICK FILM 56 OHM 1/4W +/-5% 1206 SMD
CRCW1206 56 5% 200 RT1