Vishay CRCW1206560RJNEB
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
4
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ561V
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ511V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25W, 5%
Res Thick Film 1206 510 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-07560RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 560Ohm ±200ppm/C
Res, Aec-Q200, 560R, 5%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206560RJNEB
RES, AEC-Q200, 560R, 5%, 0.25W, 1206; Available until stocks are exhausted Alternatives available