Vishay CRCW1206536RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 536ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.62%
Resistance
536 Ω
536 Ω
536 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07536RL
Res Thick Film 1206 536 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 536 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF5360V
Res Thick Film 1206 536 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF4990V
Res Thick Film 1206 499 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 562 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 536 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 536 Ohm 1% 1/4W
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 536Ohm ±100ppm/C
Res, Thick Film, 536R, 1%, 0.25W, 1206; Resistance:536Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206536RFKEA.