Vishay CRCW120651R0FKEB
SMD Chip Resistor, 51 Ohm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
1
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Res Thick Film 1206 51 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 51 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF51R0V
Res Thick Film 1206 51 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0751RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-0751RL; 51 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
Yageo GroupAC1206FR-0751RL
Yageo GroupRC1206FR-0747R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 47.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 51ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206