Vishay CRCW1206510RJNEB
Res Thick Film 1206 510 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.76%
Stock
30,764
Resistance
510 Ω
510 Ω
510 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ511V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25RESISTOR, CHIP THICK FILM, 510 OHM, 0.25W, 5%
PanasonicERJ-S08J511V
Res Thick Film 1206 510 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ471V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 470 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 470 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
D25/CRCW1206 200 510R 5% ET5 e3
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 510Ohm ±200ppm/C