Vishay CRCW12064R64FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.64ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
4.64 Ω
4.64 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 4.64 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R64L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.64Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R75L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 4.64 1% 100 RT1