Vishay CRCW12064R32FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.32ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Stock
9,885
Authorized Distributors
3
Resistance
4.32 Ω
4.32 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 3.92 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 4.32 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-074R7L
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-073R9L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.9Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-074R02L
Res Thick Film 1206 4.02 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 4.32 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:4.32ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No