Vishay CRCW12064R22FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 4.22ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
4.22 Ω
4.22 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 4.22 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:4.22ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No