Vishay CRCW1206487KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 487000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Authorized Distributors
4
Resistance
487 kΩ
487 kΩ
487 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF4873V
Res Thick Film 1206 487K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07487KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 487kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF4993V
Res Thick Film 1206 499K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 470K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07470KL
Res Thick Film 1206 470K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 475K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206
RESISTOR, THICK FILM, 487KOHM, 250mW, 1%
CRCW1206 487K 1% 100 RT1