Vishay CRCW120646R4FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 46.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
3 个月趋势:
-29.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
17,401
Authorized Distributors
4
Resistance
46.4 Ω
46.4 Ω
46.4 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF46R4V
Res Thick Film 1206 46.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0746R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 46.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF49R9V
Res Thick Film 1206 49.9 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF47R0V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0747RL
47 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
描述
RESISTOR, THICK FILM, 46.4 OHM, 250mW, 1%
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206
46.4¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
CRCW1206 46.4 1% 100 RT1