Vishay CRCW120646R4FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 46.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
46.4 Ω
46.4 Ω
46.4 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0746R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 46.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 46.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF46R4V
PanasonicERJ-8ENF47R0V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF51R0V
Res Thick Film 1206 51 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0747RL
47 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 46.4 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 46.4Ohms ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 46R4, 1%, 0.25W, 1206
RES, 46R4, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 46.4ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance